Darren Aronofsky

8,1
6 238 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Darren Aronofsky

Świetne filmy - doskonały rezyser i scenarzysta.Nie wiem dlaczego ale jego filmy maja zawsze niesamowita oprawe muzyczna - mansell w Requiem i swietna składanka w Pi ( min. Orbital)
czekam na jego kolejne wypusty -obowiazkowe miejsce na półce z filmami.

2free

Clint Mansell potrafi stworzyć niesamowity klimat w swoich utworach, elektronika w połączeniu z klasyką brzmi niesamowicie!

phantasmagoron

Wiecie co? Wydaje mi się, że to nie muzyka sama w sobie sprawia, że jego filmy mają tak niesamowity i niepowtarzalny klimat (choć przyznam, że soundtacku do requiem for a dream słuchałem non-stop przez 3 miesiące i do dziś puszczam od czasu do czasu). Chodzi o kombinację obraz - dźwiek. Chciałbym posłużyć się przykładem sekwencji otwierających kolejne pory roku w requiem for a dream. Zauważcie, że obrazy najbardziej działające na psychikę (np. wychudzona matka głównego bohatera, z siwymi odrostami na głowie i obłędem w oczach idąca ulica bez wyraźnego celu pojawia się wtedy, gdy wchodzi "mocniejszy" smyczkowy fragment utworu. To robi piorunujące wrażenie na widzu!). W pi też coś takiego występuje. Poza tym muzyka jest w filmach Darrena nieco bardziej zaakcentowana niz w innych filmach. Polecam wszystkie 3 filmy i czekam na "The fountain"!!
Forgotten
PS.Zna ktoś stronkę na której mógłbym kupić plakat z PI?

karollos

może wybierz się do najbliższego videoworld tam zawsze mają jakies plakaty ;-)

phantasmagoron

są na ebayu (angielski)

phantasmagoron

są na ebayu (angielski)

phantasmagoron

są na ebayu (angielski) są na ebayu (angielski) są na ebayu (angielski)

phantasmagoron

są na ebayu (angielski) są na ebayu (angielski) są na ebayu (angielski)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones